Իրավիճակը Հայաստանում երբեք չի լավանա | 15 |
Վերջիվերջո ամեն ինչ Հայաստանում լավ կլինի | 80 |
Question text: Ասեք խնդրեմ, քարտում նշված տեսակետներից որի՞ն և որքանո՞վ եք համաձայն: 1․Իրավիճակը Հայաստանում երբեք չի լավանա 2․ Վերջիվերջո ամեն ինչ Հայաստանում լավ կլինի։
Note: Հարցը վերակոդավորվել է : Բնօրինակ տարբերակները հետևյալն են. 1. «Հայաստանում իրավիճակը երբեք չի բարելավվի» - լիովին համաձայն եմ, 2. «Հայաստանում իրավիճակը երբեք չի բարելավվի» - համաձայն եմ, 3. «Ի վերջո, ամեն ինչ լավ կլինի Հայաստանում» - համաձայն եմ, 4.« Ի վերջո, ամեն ինչ լավ կլինի Հայաստանում» - լիովին համաձայն եմ, 5. «Համաձայն չեմ ոչ մեկի հետ»: 1-ին և 2-րդ տարբերակները խմբավորվել են «Իրավիճակը Հայաստանում երբեք չի բարելավվի» տարբերակում, 3-ը և 4-ը` «Վերջիվերջո, ամեն ինչ լավ կլինի Հայաստանում» տարբերակում, 5-ը` ՉԳ/ՀՊ։
Caucasus Barometer is the annual household survey about social economic issues and political attitudes conducted by CRRC.
Fieldwork Dates: February 21, 2020 to March 15, 2020.